STROLLERS
ING 3D LITE JEWEL GRAY
17564-091
STROLLERS
17564-091
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 months |
| Style Number | 17564 |
|---|---|
| Version Number | 17564-091 |
| Material | 17564-091 |
| Brand | Ingenuityโข |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| Color | GREY |
| Material Summary | 45% Fabric, 40% Metal, 15% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 42.91" (H) x 20.87" (W) x 36.22" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 109.0 cm (H) x 53.0 cm (W) x 92.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 11.02 in (H) x 10.24 in (W) x 42.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 28.0 cm (H) x 26.0 cm (W) x 107.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 16.896 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.680 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|