POTTY
ING 2-IN-1 MY TRAVEL POTTY
17580-000-000-04-R
POTTY
17580-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| Style Number | 17580 |
|---|---|
| Version Number | 17580-000 |
| Material | 17580-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0074451175808 |
| Item UPC | 074451175808 |
| Color | SAGE |
| Material Summary | 94% Plastic, 6% Fabric |
| Assembled Dimensions (in) | 5.83" (H) x 10.04" (W) x 11.02" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 14.8 cm (H) x 25.5 cm (W) x 28.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.95 in (H) x 10.04 in (W) x 11.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 7.5 cm (H) x 25.5 cm (W) x 29.7 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.964 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.438 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.05" (H) x 10.16" (W) x 3.23" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 30.6 cm (H) x 25.8 cm (W) x 8.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.036458 |
| Case Pack Cube (m) | 0.029 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.172 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.26 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.76" (H) x 10.55" (W) x 13.31" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.4 cm (H) x 26.8 cm (W) x 33.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|