POTTY
BS MINNIE FOLDAWAY LADDER POTTY
17679-000-000-01-R
POTTY
17679-000-000-01-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| Style Number | 17679 |
|---|---|
| Version Number | 17679-000 |
| Material | 17679-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0074451176799 |
| Item UPC | 074451176799 |
| Color | PINK |
| Material Summary | 99.4% Plastic, 0.6% Metal |
| Frame Material Summary | 100% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 21.26" (H) x 16.14" (W) x 19.88" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 41.0 cm (W) x 50.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.51 in (H) x 16.14 in (W) x 15.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 14.0 cm (H) x 41.0 cm (W) x 39.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.19 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.450 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 4.92" (H) x 15.16" (W) x 16.54" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 12.5 cm (H) x 38.5 cm (W) x 42.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.713798 |
| Case Pack Cube (m) | 0.02 |
| Case Pack Weight (lb) | 3.3 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.92" (H) x 15.16" (W) x 16.54" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 12.5 cm (H) x 38.5 cm (W) x 42.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|