CHANGING PADS
ING 2 IN 1 QUICKCHANGE DUO CHANGING PAD
17758-008-000-06-R
CHANGING PADS
17758-008-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 17758 |
|---|---|
| Version Number | 17758-008 |
| Material | 17758-008-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | CHANGING PADS |
| SubCategory | CHANGING PADS |
| EAN | 0074451177581 |
| Item UPC | 074451177581 |
| Color | TAUPE |
| Material Summary | 55% Polyurethane, 45% Polyester |
| Fill Material Summary | 100% PEVA Foam (Polyurethane Foam) |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.81" (H) x 8.66" (W) x 6.3" (L) |
|---|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 22.0 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.599159 |
| Case Pack Cube (m) | 0.074 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.72 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.6 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.6" (H) x 18.11" (W) x 19.69" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 46.0 cm (W) x 50.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|