STROLLERS
SU 3D LITE STROLLER BLACK
21930-000-000-01-R
STROLLERS
21930-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 21930 |
|---|---|
| Version Number | 21930-000 |
| Material | 21930-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| EAN | 0012914219300 |
| Item UPC | 012914219300 |
| Color | BLACK |
| Material Summary | 50% Metal, 30% Plastic, 20% Fabric |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 42.5" (H) x 19.5" (W) x 33.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 107.95 cm (H) x 49.53 cm (W) x 85.09 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 11.0 in (H) x 12.0 in (W) x 42.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 27.94 cm (H) x 30.48 cm (W) x 108.6 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 14.08 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.4 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 40.79" (H) x 10.43" (W) x 8.46" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 103.6 cm (H) x 26.5 cm (W) x 21.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.084487 |
| Case Pack Cube (m) | 0.059 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.5 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 40.79" (H) x 10.43" (W) x 8.46" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 103.6 cm (H) x 26.5 cm (W) x 21.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | US |
|---|