GATES
SU WEST END HONEY OAK
27953-000-000-01-E
GATES
27953-000-000-01-E
| Gender | Unisex |
|---|
| Style Number | 27953 |
|---|---|
| Version Number | 27953-000 |
| Material | 27953-000-000-01-E |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914279533 |
| Item UPC | 012914279533 |
| Color | NATURAL |
| Material Summary | 65% Wood, 25% Metal, 10% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 32.01" (H) x 47.99" (W) x 1.97" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 81.3 cm (H) x 121.9 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 23.1 |
| Weight of Product Alone (kg) | 10.5 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 36.87" (H) x 2.5" (W) x 31.62" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 93.65 cm (H) x 6.35 cm (W) x 80.32 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.686682 |
| Case Pack Cube (m) | 0.048 |
| Case Pack Weight (lb) | 25.784 |
| Case Pack Weight (kg) | 11.72 |
| Case Pack Dimensions (in) | 36.87" (H) x 2.5" (W) x 31.62" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 93.65 cm (H) x 6.35 cm (W) x 80.32 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|