BATHER
Finding Nemo™ Room to Soak™ 4-in-1 Grow with Me Tub
18082-000-000-04-R
BATHER
18082-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Product Name (final Legal-Approved Product Name) | Finding Nemo™ Room to Soak™ 4-in-1 Grow with Me Tub |
|---|---|
| Style Number | 18082 |
| Version Number | 18082-000 |
| Material | 18082-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATHER |
| EAN | 0074451180826 |
| Item UPC | 074451180826 |
| Color | WHITE |
| Material Summary | 92% Plastic, 8% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 7.68" (H) x 27.36" (W) x 17.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.5 cm (H) x 69.5 cm (W) x 45.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.012 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.369 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.8" (H) x 27.01" (W) x 17.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.8 cm (H) x 68.6 cm (W) x 44.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 6.277147 |
| Case Pack Cube (m) | 0.178 |
| Case Pack Cube (cm) | 177749.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.98 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 22.24" (H) x 17.32" (W) x 28.15" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 56.5 cm (H) x 44.0 cm (W) x 71.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|