FLOOR SEAT
BS LEARN_TO_SIT HEATHER GRAY
12993-091-000-02-R
FLOOR SEAT
12993-091-000-02-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 4 - 12 meses |
| Style Number | 12993 |
|---|---|
| Version Number | 12993-091 |
| Material | 12993-091-000-02-R |
| Brand | Bright Startsโข |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| EAN | 0074451129931 |
| Item UPC | 074451129931 |
| Color | GRIS |
| Material Summary | 85% El plastico, 15% Poliรฉster |
| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 18.7" (W) x 4.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 47.5 cm (W) x 12.2 cm (L) |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 17.32 in (W) x 22.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 57.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.608 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.64 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 17.91" (H) x 18.7" (W) x 4.53" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 45.5 cm (H) x 47.5 cm (W) x 11.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.161258 |
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.92 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.6 |
| Case Pack Dimensions (in) | 18.9" (H) x 10.04" (W) x 19.69" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 48.0 cm (H) x 25.5 cm (W) x 50.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | No requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|