| Assembled Dimensions (in) | 23.23" (H) x 31.1" (W) x 26.38" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.0 cm (H) x 78.99 cm (W) x 67.01 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 28.0 in (H) x 23.23 in (W) x 9.0 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 71.12 cm (H) x 59.0 cm (W) x 22.9 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 10.868 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 4.94 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.39" (H) x 22.05" (W) x 7.87" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.01 cm (H) x 56.01 cm (W) x 19.99 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.344746 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.038 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 12.87 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 5.85 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 13.39" (H) x 22.05" (W) x 7.87" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 34.01 cm (H) x 56.01 cm (W) x 19.99 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|