SWING-FULLSIZE
ING BOUNCE N SWAY PEBBLE SHORE DISPLAY
16851-092
SWING-FULLSIZE
16851-092
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 16851 |
|---|---|
| Version Number | 16851-092 |
| Material | 16851-092 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| Color | CARBÓN |
| Material Summary | 58% Metal, 33.6% El plastico, 8% Tela, 0.4% Madera |
| Assembled Dimensions (in) | 27.56" (H) x 26.61" (W) x 29.92" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 70.0 cm (H) x 67.6 cm (W) x 76.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requerido |
| Battery Summary | 2 AAA Alcalina Baterías requeridas (No incluidas) |
| Battery 1 Included | No incluidas |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Alcalina |