ROCKER
ING KEEP COZY 3IN1 ROCKER_LILY FR
16916-0FR-000-01-R
ROCKER
16916-0FR-000-01-R
| Gender | Femenina |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 meses |
| Style Number | 16916 |
|---|---|
| Version Number | 16916-0FR |
| Material | 16916-0FR-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451169166 |
| Item UPC | 074451169166 |
| Color | ROSADO |
| Platform | 3-in-1 Cozy Seat |
| Material Summary | 54% El plastico, 27% Metal, 19% Poliéster |
| Fill Material Summary | 100% Relleno de poliéster |
| Frame Material Summary | 66.7% Metal, 33.3% El plastico |
| Assembled Dimensions (in) | 23.6" (H) x 19.7" (W) x 28.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.94 cm (H) x 50.04 cm (W) x 72.9 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.402 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.910 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 19.69" (H) x 26.97" (W) x 4.92" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 50.0 cm (H) x 68.5 cm (W) x 12.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.511909 |
| Case Pack Cube (m) | 0.043 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.602 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.91 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.69" (H) x 26.97" (W) x 4.92" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 50.0 cm (H) x 68.5 cm (W) x 12.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requerido |
| Battery Summary | 1 C Baterías requeridas (No incluidas) |
| Battery 1 Included | No incluidas |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|