POTTY
BS DISNEY MY SIZE POTTY NEMO
17554-000
POTTY
17554-000
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 meses |
| Style Number | 17554 |
|---|---|
| Version Number | 17554-000 |
| Material | 17554-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| Color | BLANCO |
| Material Summary | 98.7% El plastico, 0.5% Metal, 0.8% Electronic Parts |
| Frame Material Summary | 100% El plastico |
| Assembled Dimensions (in) | 15.24" (H) x 10.51" (W) x 15.87" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 38.7 cm (H) x 26.7 cm (W) x 40.3 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.71 in (H) x 14.96 in (W) x 13.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 14.5 cm (H) x 38.0 cm (W) x 33.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.218 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.008 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requerido |
| Battery Summary | 2 AAA Baterías requeridas (sólo para la demostración) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | sólo para la demostración |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |