PLAY GYM
ING SUNNY NEST ACTIVITY GYM
17723-000-000-01-R
PLAY GYM
17723-000-000-01-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 17723 |
|---|---|
| Version Number | 17723-000 |
| Material | 17723-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451177239 |
| Item UPC | 074451177239 |
| Color | CERCETA |
| Material Summary | 70% Tela, 25% El plastico, 5% Madera |
| Fill Material Summary | 85% Relleno de poliéster, 15% Espuma de polietileno |
| Assembled Dimensions (in) | 17.64" (H) x 27.44" (W) x 27.01" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 44.8 cm (H) x 69.7 cm (W) x 68.6 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 13.56 in (H) x 20.13 in (W) x 2.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 34.45 cm (H) x 51.12 cm (W) x 5.72 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.672 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.76 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.82" (H) x 20.43" (W) x 2.56" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 35.1 cm (H) x 51.9 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.41816 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.09 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.95 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.82" (H) x 20.43" (W) x 2.56" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 35.1 cm (H) x 51.9 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | No requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|