SWADDLES
SM 12L ORIGINAL LG 3PK SEA STG1
17927-008-000-04-R
SWADDLES
17927-008-000-04-R
| Style Number | 17927 |
|---|---|
| Version Number | 17927-008 |
| Material | 17927-008-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451179271 |
| Item UPC | 074451179271 |
| Color | TAUPE |
| Platform | Original Swaddle |
| Material Summary | 97% Tela, 2% El plastico |
| Assembled Dimensions (in) | 24.49" (H) x 15.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 62.2 cm (H) x 38.1 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.803 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.365 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.89" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 4.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.4619 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Cube (cm) | 13079.564 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.972 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.26 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.58" (W) x 9.02" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.8 cm (W) x 22.9 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | No requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|