BABY BOX TOY
BS ROLL N GLOW MONKEY TOY
52181-000-000-06-E
BABY BOX TOY
52181-000-000-06-E
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 52181 |
|---|---|
| Version Number | 52181-000 |
| Material | 52181-000-000-06-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451521810 |
| Item UPC | 074451521810 |
| Color | MULTICOLOR |
| Collection | Lights, Lights Baby |
| Material Summary | 76% El plastico, 16% Metal, 8% Electronic Parts |
| Assembled Dimensions (in) | 5.1" (H) x 6.6" (W) x 5.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 12.95 cm (H) x 16.76 cm (W) x 13.46 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.144 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.52 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 5.91" (H) x 7.68" (W) x 5.51" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 15.0 cm (H) x 19.5 cm (W) x 14.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.086208 |
| Case Pack Cube (m) | 0.031 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.57 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.35 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.5" (H) x 12.52" (W) x 17.64" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 21.59 cm (H) x 31.8 cm (W) x 44.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requerido |
| Battery Summary | 3 AAA Baterías requeridas (No incluidas) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Included | No incluidas |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|