BABY PLUSH PEG
BS SNUGGLE N TEETHE PLUSH PEG TOY AST
8916-000-00B-96-R
BABY PLUSH PEG
8916-000-00B-96-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 8916 |
|---|---|
| Version Number | 8916-000 |
| Material | 8916-000-00B-96-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451089167 |
| Item UPC | 074451089167 |
| Color | MULTICOLOR |
| Material Summary | 75% Tela, 25% El plastico |
| Fill Material Summary | 100% Relleno de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 6.4" (H) x 1.8" (W) x 10.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.26 cm (H) x 4.57 cm (W) x 27.43 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.139 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.063 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.42" (H) x 8.66" (W) x 2.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 29.0 cm (H) x 22.0 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 96.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.615669 |
| Case Pack Cube (m) | 0.074 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.898 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.59 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.8" (H) x 16.93" (W) x 20.87" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.5 cm (H) x 43.0 cm (W) x 53.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 48.0 |
| Units Per Inner | 2.0 |
| Inner Description | 48 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | No requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|