WALKER
BS FORD MUSTANG 4IN1 WALKER_PINK
11212-000-02D-01-R
WALKER
11212-000-02D-01-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 meses |
| Style Number | 11212 |
|---|---|
| Version Number | 11212-000 |
| Material | 11212-000-02D-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Ford™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| EAN | 0074451112124 |
| Item UPC | 074451112124 |
| Color | ROSADO |
| Platform | X-Frame: 4-in-1 Walker |
| Material Summary | 70% Plástico, 20% Metal, 10% Tejido |
| Fill Material Summary | 100% Mezcla de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 19.9" (H) x 29.2" (W) x 25.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 50.55 cm (H) x 74.17 cm (W) x 63.75 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 14.5 in (H) x 28.5 in (W) x 25.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 36.83 cm (H) x 72.39 cm (W) x 63.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 13.772 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.26 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 28.54" (H) x 25.5" (W) x 9.25" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 72.5 cm (H) x 64.77 cm (W) x 23.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.89704 |
| Case Pack Cube (m) | 0.11 |
| Case Pack Weight (lb) | 17.38 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 28.54" (H) x 25.5" (W) x 9.25" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 72.5 cm (H) x 64.77 cm (W) x 23.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | No es necesario |
| Battery Summary | 3 AA Alcalina Baterías requeridas (No incluidas) |
| Battery 1 Included | No incluidas |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alcalina |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|