SWADDLES
ING MONOGRAM RAINBOW 3PK STG1
17034-000
SWADDLES
17034-000
| Gender | Femenina |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 meses |
| User Weight Range (lb) | 7 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 6 kg |
| Style Number | 17034 |
|---|---|
| Version Number | 17034-000 |
| Material | 17034-000 |
| Brand | Ingenuityโข |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuityโข |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | ROSADO |
| Platform | Monogram |
| Material Summary | 97.4% Tejido, 2.6% Nailon |
| Assembled Dimensions (in) | 21.0" (H) x 12.5" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.34 cm (H) x 31.75 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.735 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.334 |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|