SWADDLES
ING NIGHT SACK SLEEP SUNSET SPACE 1PK S3
17064-073
SWADDLES
17064-073
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 18 meses |
| User Weight Range (lb) | 14 - 24 lb |
| User Weight Range (kg) | 6 - 11 kg |
| Style Number | 17064 |
|---|---|
| Version Number | 17064-073 |
| Material | 17064-073 |
| Brand | Ingenuityโข |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | BLANCO |
| Fashion | SUNSET SPACE |
| Platform | Night Sack Sleeper 1.0 |
| Material Summary | 100% Algodรณn |
| Assembled Dimensions (in) | 33.0" (H) x 20.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 83.82 cm (H) x 50.8 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.403 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.183 |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|