BABY PLASTIC PEG
BS LIGHTS N GIGGLES GAMER BUDDY
17225-000-000-03-R
BABY PLASTIC PEG
17225-000-000-03-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 17225 |
|---|---|
| Version Number | 17225-000 |
| Material | 17225-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451172258 |
| Item UPC | 074451172258 |
| Color | MULTICOLOR |
| Material Summary | 93% Plástico, 7% Metal |
| Assembled Dimensions (in) | 7.72" (H) x 3.03" (W) x 6.89" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.6 cm (H) x 7.7 cm (W) x 17.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.299 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.136 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.01" (H) x 7.01" (W) x 2.64" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.8 cm (H) x 17.8 cm (W) x 6.7 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.281549 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.804 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.82 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.76" (H) x 7.48" (W) x 8.39" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.7 cm (H) x 19.0 cm (W) x 21.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | No es necesario |
| Battery Summary | 2 AAA Baterías requeridas (sólo para la demostración) |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | sólo para la demostración |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|