HIGH CHAIR
ING PRPR POSTN HC WESLEY FR
17398-092-000-01-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Product Unique)

| Gender | Unisexo |
|---|
| User Age Group | Child |
|---|
| User Age Range | 6 - 60 meses |
|---|
| Style Number | 17398 |
|---|
| Version Number | 17398-092 |
|---|
| Material | 17398-092-000-01-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | MEALTIME |
|---|
| SubCategory | HIGH CHAIR |
|---|
| EAN | 0074451999046 |
|---|
| Item UPC | 074451999046 |
|---|
| Color | CARBÓN |
|---|
| Material Summary | 50% Metal, 35% Plástico, 15% Tejido |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 45.51" (H) x 22.99" (W) x 32.28" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 115.6 cm (H) x 58.4 cm (W) x 82.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 30.8 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 14 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 27.76" (H) x 24.02" (W) x 13.39" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 70.5 cm (H) x 61.0 cm (W) x 34.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 5.163605 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.146 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 42.24 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 19.2 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 27.76" (H) x 24.02" (W) x 13.39" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 70.5 cm (H) x 61.0 cm (W) x 34.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|
Products in this grouping
2 products