HIGH CHAIR
BS JOHN DEERE POP N DINE
17576-040-000-01-R
HIGH CHAIR
17576-040-000-01-R
| User Age Group | Toddler |
|---|---|
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 17576 |
|---|---|
| Version Number | 17576-040 |
| Material | 17576-040-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | John Deere™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| EAN | 0074451175761 |
| Item UPC | 074451175761 |
| Color | VERDE |
| Material Summary | 60% Metal, 29% Plástico, 11% Tejido |
| Assembled Dimensions (in) | 30.59" (H) x 27.95" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 77.7 cm (H) x 71.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 33.46 in (H) x 8.46 in (W) x 10.4 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 85.0 cm (H) x 21.5 cm (W) x 26.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.59 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.45 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 33.86" (H) x 9.84" (W) x 8.66" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 86.0 cm (H) x 25.0 cm (W) x 22.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.670384 |
| Case Pack Cube (m) | 0.047 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.656 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.389 |
| Case Pack Dimensions (in) | 33.86" (H) x 9.84" (W) x 8.66" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 86.0 cm (H) x 25.0 cm (W) x 22.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|