BOUNCER
BS SAFARI VIBRATING BOUNCER PINK
17587-000-000-03-R
BOUNCER
17587-000-000-03-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17587 |
|---|---|
| Version Number | 17587-000 |
| Material | 17587-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451175877 |
| Item UPC | 074451175877 |
| Color | ROSADO |
| Platform | Vibrating Bouncer - Standard Frame |
| Material Summary | 72% Metal, 16% Plástico, 12% Tejido |
| Fill Material Summary | 85% Mezcla de poliéster, 15% Espuma de polietileno |
| Assembled Dimensions (in) | 20.08" (H) x 21.26" (W) x 18.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 51.0 cm (H) x 54.0 cm (W) x 47.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.39 in (H) x 12.72 in (W) x 20.2 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.6 cm (H) x 32.3 cm (W) x 51.3 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.696 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.68 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 20.08" (W) x 3.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 51.0 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.74055 |
| Case Pack Cube (m) | 0.049 |
| Case Pack Weight (lb) | 15.18 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.06" (H) x 10.83" (W) x 13.19" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 53.5 cm (H) x 27.5 cm (W) x 33.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | No es necesario |
| Battery Summary | 1 C Baterías requeridas (No incluidas) |
| Battery 1 Included | No incluidas |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|