SWADDLES
SM GL MUSLIN BLANKET N HAT 4PK CTG COVE
17691-000-000-04-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Product Unique)

| Gender | Unisexo |
|---|
| User Age Group | Newborn |
|---|
| User Age Range | 0 - 3 meses |
|---|
| Style Number | 17691 |
|---|
| Version Number | 17691-000 |
|---|
| Material | 17691-000-000-04-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
|---|
| Category | SOFT GOODS |
|---|
| SubCategory | SWADDLES |
|---|
| EAN | 0074451176911 |
|---|
| Item UPC | 074451176911 |
|---|
| Color | MULTICOLOR |
|---|
| Material Summary | 100% Tejido |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 0.16" (H) x 43.98" (W) x 43.98" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 0.4 cm (H) x 111.7 cm (W) x 111.7 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 0.752 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.342 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 6.81" (W) x 3.07" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 17.3 cm (W) x 7.8 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 4.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 0.571338 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.016 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 5.016 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 2.28 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 7.48" (W) x 12.8" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 19.0 cm (W) x 32.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
|---|
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | |
|---|
Products in this grouping
2 products