SWADDLES
SM 12L ORIGINAL LG 3PK CUTIES STG1
17920-013
SWADDLES
17920-013
| User Age Group | Infant |
|---|---|
| User Age Range | 3 - 6 meses |
| User Height Range (in) | 0 - 30 in |
| User Height Range (cm) | 0 - 76 cm |
| User Weight Range (lb) | 14 - 18 lb |
| User Weight Range (kg) | 6 - 8 kg |
| Style Number | 17920 |
|---|---|
| Version Number | 17920-013 |
| Material | 17920-013 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | ROSADO |
| Platform | Original Swaddle |
| Material Summary | 97% Tejido, 3% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 24.49" (H) x 15.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 62.2 cm (H) x 38.1 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.803 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.365 |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|