SWADDLES
SM POD SWADDLE REGISTRY ITEM
18037-091-000-24-R
SWADDLES
18037-091-000-24-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 2 meses |
| Style Number | 18037 |
|---|---|
| Version Number | 18037-091 |
| Material | 18037-091-000-24-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451180376 |
| Item UPC | 074451180376 |
| Color | GRIS |
| Platform | Pod |
| Material Summary | 90% Tejido, 10% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 20.0" (H) x 8.74" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 50.8 cm (H) x 22.2 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.156 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.071 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.06" (H) x 5.59" (W) x 1.02" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.0 cm (H) x 14.2 cm (W) x 2.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 24.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.92011 |
| Case Pack Cube (m) | 0.026 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.14 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.7 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.04" (H) x 12.01" (W) x 13.19" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.5 cm (H) x 30.5 cm (W) x 33.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 1.0 |
| Units Per Inner | 24.0 |
| Inner Description | 1 INNERS W/ 24 PCS |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|