STROLLERS
ING 3DQUICKCLOSE GREEN
31900-040
STROLLERS
31900-040
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 31900 |
|---|---|
| Version Number | 31900-040 |
| Material | 31900-040 |
| Brand | Ingenuityโข |
| SubBrand | Summer by Ingenuityโข |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| Color | VERDE |
| Material Summary | 55% Metal, 30% Plรกstico, 15% Tejido |
| Assembled Dimensions (in) | 41.25" (H) x 20.5" (W) x 36.22" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 104.78 cm (H) x 52.07 cm (W) x 92.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 26.5 in (H) x 20.5 in (W) x 16.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 67.31 cm (H) x 52.07 cm (W) x 42.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 19.052 |
| Weight of Product Alone (kg) | 8.66 |
| Batteries Required | Obligatorio |
|---|