SWADDLES
SM 3L COMFORT PACK 3PK LITTLE BEES
52977-000-000-04-R
SWADDLES
52977-000-000-04-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 mois |
| User Weight Range (lb) | 0 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 6 kg |
| Style Number | 52977 |
|---|---|
| Version Number | 52977-000 |
| Material | 52977-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914529775 |
| Item UPC | 012914529775 |
| Color | SARCELLE |
| Fashion | LITTLE BEES |
| Platform | Comfort Pack |
| Material Summary | 93% Coton, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 14.17" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 36.0 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.579 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.263 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.78" (W) x 2.05" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 22.3 cm (W) x 5.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.512308 |
| Case Pack Cube (m) | 0.015 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.62 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.1 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.9" (W) x 9.65" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 22.6 cm (W) x 24.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Non requis |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|