GATES
SU STAIRWAY SERIES 48W HONEY OAK
7953-000-000-01-R
GATES
7953-000-000-01-R
| Gender | Unisexo |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 mois |
| Style Number | 7953 |
|---|---|
| Version Number | 7953-000 |
| Material | 7953-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914079539 |
| Item UPC | 012914079539 |
| Color | NATUREL |
| Material Summary | 64% Bois, 31% Métal, 5% Plastique |
| Assembled Dimensions (in) | 32.01" (H) x 47.99" (W) x 1.61" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 81.3 cm (H) x 121.9 cm (W) x 4.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.436 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.380 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 30.95" (H) x 30.0" (W) x 2.56" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 78.61 cm (H) x 76.2 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.375471 |
| Case Pack Cube (m) | 0.039 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.24 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.2 |
| Case Pack Dimensions (in) | 30.95" (H) x 30.0" (W) x 2.56" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 78.61 cm (H) x 76.2 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Non requis |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|