WALKER
BS WALKER_GIGGLING SAFARI
10924-000-000-01-R
WALKER
10924-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 mesi |
| Style Number | 10924 |
|---|---|
| Version Number | 10924-000 |
| Material | 10924-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| EAN | 0074451109247 |
| Item UPC | 074451109247 |
| Color | MULTICOLOR |
| Fashion | GIGGLING SAFARI |
| Platform | X-Frame: Square Base Walker |
| Material Summary | 60% Plastica, 30% Metallo, 10% Tessuto |
| Assembled Dimensions (in) | 23.6" (H) x 24.4" (W) x 28.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.94 cm (H) x 61.98 cm (W) x 71.12 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 13.0 in (H) x 24.4 in (W) x 28.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 61.98 cm (W) x 71.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.986 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.63 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 28.25" (H) x 25.6" (W) x 4.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 71.76 cm (H) x 65.02 cm (W) x 11.05 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.820735 |
| Case Pack Cube (m) | 0.052 |
| Case Pack Cube (cm) | 51557.479 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.78 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 28.25" (H) x 25.6" (W) x 4.35" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 71.76 cm (H) x 65.02 cm (W) x 11.05 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|