ACTIVITY CENTER
BS AWG CENTER TABLE PLAYFUL PARADISE
11638-091-000-01-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Evergreen)

| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 24 mesi |
|---|
| Style Number | 11638 |
|---|
| Version Number | 11638-091 |
|---|
| Material | 11638-091-000-01-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Category | PLAYGEAR |
|---|
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
|---|
| EAN | 0074451997479 |
|---|
| Item UPC | 074451997479 |
|---|
| Color | GRIGIO |
|---|
| Fashion | PLAYFUL PARADISE |
|---|
| Platform | Around We Go |
|---|
| Material Summary | 95% Plastica, 5% Poliestere |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 22.9" (H) x 35.5" (W) x 23.3" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 58.17 cm (H) x 90.17 cm (W) x 59.18 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 10.78 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 4.9 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 20.67" (H) x 21.3" (W) x 9.6" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 52.5 cm (H) x 54.1 cm (W) x 24.38 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.445375 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.069 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 69245.295 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 14.586 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 6.63 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 20.67" (H) x 21.3" (W) x 9.6" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 52.5 cm (H) x 54.1 cm (W) x 24.38 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Necessario |
|---|
| Battery Summary | 3 AA Alcalino Batterie richieste (Non incluso) |
|---|
| Battery 1 Included | Non incluso |
|---|
| Battery 1 Life | 144.0 |
|---|
| Battery 1 Qty | 3 |
|---|
| Battery 1 Replaceable | Yes |
|---|
| Battery 1 Size | AA |
|---|
| Battery 1 Type | Alcalino |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | - AE
- AT
- AU
- BE
- BH
- DE
- ES
- FR
- GB
- IE
- IT
- KW
- LU
- MT
- MX
- NZ
- OM
- PL
- QA
- SA
- US
|
|---|
Products in this grouping
5 products