BOUNCER
BS DB MICKEY MOUSE BOUNCER_TRIANGLES
11896-000
BOUNCER
11896-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 mesi |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 11896 |
|---|---|
| Version Number | 11896-000 |
| Material | 11896-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| Color | MULTICOLOR |
| Fashion | HAPPY TRIANGLES |
| Platform | Vibrating Bouncer |
| Material Summary | 66% Acciaio, 18% Plastica, 16% Tessuto |
| Fill Material Summary | 100% Imbottitura in poliestere |
| Assembled Dimensions (in) | 20.28" (H) x 21.77" (W) x 18.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 51.5 cm (H) x 55.3 cm (W) x 47.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.762 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.71 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Necessario |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Batterie richieste (Non incluso) |
| Battery 1 Included | Non incluso |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |