HIGH CHAIR
ING FULL COURSE 13108 HC_DISPLAY [WMT]
13108-000
HIGH CHAIR
13108-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 mesi |
| User Weight Range (lb) | 16 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 7 - 23 kg |
| Style Number | 13108 |
|---|---|
| Version Number | 13108-000 |
| Material | 13108-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| Color | MULTICOLOR |
| Fashion | ASTRO |
| Platform | Full Course 6-in-1 High Chair |
| Material Summary | 60% Plastica, 30% Metallo, 10% Tessuto |
| Assembled Dimensions (in) | 40.9" (H) x 21.7" (W) x 38.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 103.89 cm (H) x 55.12 cm (W) x 97.03 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.534 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.061 |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|