SWING-TRAVEL
ING SNG PORTABLE SWING FR COZY SPOT
17406-040-01Q-01-R
SWING-TRAVEL
17406-040-01Q-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 mesi |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17406 |
|---|---|
| Version Number | 17406-040 |
| Material | 17406-040-01Q-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451174061 |
| Item UPC | 074451174061 |
| Color | VERDE |
| Platform | Swing 'n Go |
| Material Summary | 60% Metallo, 34% Plastica, 6% Tessuto |
| Assembled Dimensions (in) | 25.6" (H) x 23.23" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.02 cm (H) x 59.0 cm (W) x 78.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.74 in (H) x 10.63 in (W) x 23.2 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.0 cm (H) x 27.0 cm (W) x 59.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.264 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.12 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.7" (H) x 22.5" (W) x 8.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.8 cm (H) x 57.15 cm (W) x 21.08 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.480544 |
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.584 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.72 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.7" (H) x 22.5" (W) x 8.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 34.8 cm (H) x 57.15 cm (W) x 21.08 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|