BOOSTERS & CTHC
ING COMFORT FOLDING BS GREY FR 16983_091
17424-091-000-02-R
BOOSTERS & CTHC
17424-091-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 mesi |
| Style Number | 17424 |
|---|---|
| Version Number | 17424-091 |
| Material | 17424-091-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0074451174245 |
| Item UPC | 074451174245 |
| Color | GRIGIO |
| Material Summary | 94% Plastica, 6% Tessuto |
| Assembled Dimensions (in) | 15.71" (H) x 14.92" (W) x 15.98" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 39.9 cm (H) x 37.9 cm (W) x 40.6 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 6.38 in (H) x 13.07 in (W) x 13.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 16.2 cm (H) x 33.2 cm (W) x 33.7 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.992 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.36 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.51" (H) x 13.58" (W) x 6.77" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 39.4 cm (H) x 34.5 cm (W) x 17.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.829858 |
| Case Pack Cube (m) | 0.052 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.022 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.01 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.14" (H) x 13.98" (W) x 14.02" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 41.0 cm (H) x 35.5 cm (W) x 35.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|