FLOOR SEAT
BS LEARN TO SIT PURPLE PARADISE FR
17495-060-000-02-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Evergreen)

| Gender | Femmina |
|---|
| User Age Group | Infant |
|---|
| User Age Range | 3 - 12 mesi |
|---|
| Style Number | 17495 |
|---|
| Version Number | 17495-060 |
|---|
| Material | 17495-060-000-02-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Category | MEALTIME |
|---|
| SubCategory | FLOOR SEAT |
|---|
| EAN | 0074451174955 |
|---|
| Item UPC | 074451174955 |
|---|
| Color | PORPORA |
|---|
| Fashion | PURPLE PARADISE |
|---|
| Platform | Learn-to-Sit 2 Position Floor Seat |
|---|
| Material Summary | 75% Plastica, 18% Tessuto, 7% Metallo |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 12.6" (H) x 17.32" (W) x 22.05" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 56.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 17.32 in (W) x 22.0 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 56.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 3.564 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 1.62 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.03" (H) x 18.63" (W) x 4.63" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 45.8 cm (H) x 47.31 cm (W) x 11.75 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.229758 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.063 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 63139.725 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 11.55 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 5.25 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 19.09" (H) x 10.35" (W) x 19.49" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 48.5 cm (H) x 26.3 cm (W) x 49.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|
Products in this grouping
2 products