STROLLER ACCESSORIES
ING STROLLER RAINCOVER
17627-090-000-06-R
STROLLER ACCESSORIES
17627-090-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 0 - 60 mesi |
| Style Number | 17627 |
|---|---|
| Version Number | 17627-090 |
| Material | 17627-090-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLER ACCESSORIES |
| EAN | 0074451176270 |
| Item UPC | 074451176270 |
| Color | NERO |
| Material Summary | 99% Tessuto, 1% Plastica |
| Assembled Dimensions (in) | 43.31" (H) x 18.9" (W) x 35.43" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 110.0 cm (H) x 48.0 cm (W) x 90.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 1.18 in (H) x 28.74 in (W) x 50.4 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 3.0 cm (H) x 73.0 cm (W) x 128.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.968 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.440 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.01" (H) x 7.87" (W) x 2.17" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 30.5 cm (H) x 20.0 cm (W) x 5.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.940783 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.69 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.95 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.6" (H) x 8.86" (W) x 14.57" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 22.5 cm (W) x 37.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|