SWADDLES
SWADDLEME COMFORT PACK MOUNTAINEER
52987-000-000-12-R
SWADDLES
52987-000-000-12-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 mesi |
| User Weight Range (lb) | 0 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 6 kg |
| Style Number | 52987 |
|---|---|
| Version Number | 52987-000 |
| Material | 52987-000-000-12-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914529874 |
| Item UPC | 012914529874 |
| Color | MULTICOLOR |
| Fashion | MOUNTAINEER |
| Platform | Comfort Pack |
| Material Summary | 93% cotone, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 13.78" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 35.0 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.579 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.263 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.76" (H) x 8.74" (W) x 1.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.25 cm (H) x 22.2 cm (W) x 4.45 cm (L) |
| Case Pack QTY | 12.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.399378 |
| Case Pack Cube (m) | 0.04 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.274 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.579 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.0" (H) x 13.25" (W) x 18.25" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.4 cm (H) x 33.66 cm (W) x 46.36 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 12 PCS |
| Batteries Required | Non richiesto |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|