| Assembled Dimensions (in) | 2.4" (H) x 22.83" (W) x 22.83" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 6.1 cm (H) x 58.0 cm (W) x 58.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 2.0 in (H) x 7.9 in (W) x 7.1 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 5.08 cm (H) x 20.07 cm (W) x 18.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 0.638 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.29 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.25" (H) x 7.09" (W) x 2.2" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.5 cm (H) x 18.0 cm (W) x 5.6 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 6.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 0.534636 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.015 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 4.884 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 2.22 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 7.56" (H) x 7.48" (W) x 16.34" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.2 cm (H) x 19.0 cm (W) x 41.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
|---|