ACTIVITY CENTER
ファインディングニモ・ジャンパー
60701-000-000-01-R
- 背もたれが高く、お子様を包み込むようなシートが360度回るので全てのオモチャで遊ぶことが出来ます
- ヒトデ型のループに好きなおもちゃを繋げることが出来ます
- お子様の背の高さに合わせて、ジャンパーの高さを4段階に調整できます
- 映画の世界観を表現したおもちゃが沢山付いています
ACTIVITY CENTER
60701-000-000-01-R
| Gender | ユニセックス |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 ? |
| User Weight Range (lb) | 0 - 25.0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 11 kg |
| Style Number | 60701 |
|---|---|
| Version Number | 60701-000 |
| Material | 60701-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451607019 |
| Item UPC | 074451607019 |
| Color | マルチカラー |
| Fashion | SEA OF ACTIVITIES |
| Platform | 4-Leg Jumper |
| Material Summary | 50% プラスチック, 45% 金属, 5% ファブリック |
| Assembled Dimensions (in) | 34.3" (H) x 38.4" (W) x 38.4" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 87.12 cm (H) x 97.54 cm (W) x 97.54 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 13.838 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.29 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 26.0" (H) x 25.6" (W) x 6.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 66.04 cm (H) x 65.02 cm (W) x 17.53 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.658221 |
| Case Pack Cube (m) | 0.075 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.654 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.57 |
| Case Pack Dimensions (in) | 26.0" (H) x 25.6" (W) x 6.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 66.04 cm (H) x 65.02 cm (W) x 17.53 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | 必須 |
| Battery Summary | 6 AA アルカリ性 必要なバッテリー (含まれていない) |
| Battery 1 Included | 含まれていない |
| Battery 1 Life | 288.0 |
| Battery 1 Qty | 6 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | アルカリ性 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|