BABY PLUSH PEG
スナッグル&ティーズ
8916-000-000-06-R
- やわらかく、高品質な素材を使っており、お腹の部分には赤ちゃんの好きなカサカサ音がします
- それぞれ別売りのアソート商品です。ぞう、きりん
- 脚の部分が歯固めになっているので、赤ちゃんの歯のむずがゆさを軽減します
BABY PLUSH PEG
8916-000-000-06-R
| Gender | ユニセックス |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 ? |
| Style Number | 8916 |
|---|---|
| Version Number | 8916-000 |
| Material | 8916-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451089167 |
| Item UPC | 074451089167 |
| Color | マルチカラー |
| Material Summary | 75% ファブリック, 25% プラスチック |
| Fill Material Summary | 100% ポリエステルフィル |
| Assembled Dimensions (in) | 6.4" (H) x 1.8" (W) x 10.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.26 cm (H) x 4.57 cm (W) x 27.43 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.139 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.063 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.42" (H) x 8.66" (W) x 2.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 29.0 cm (H) x 22.0 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.265761 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.65 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.75 |
| Case Pack Dimensions (in) | 5.91" (H) x 6.81" (W) x 11.42" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 15.0 cm (H) x 17.3 cm (W) x 29.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 2.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | 不要 |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|