SWING-TRAVEL
ING 12058 AWS SWING_DISPLAY [WMT]
12058-000
SWING-TRAVEL
12058-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 months |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 12058 |
|---|---|
| Version Number | 12058-000 |
| Material | 12058-000 |
| Brand | Ingenuityโข |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| Color | BLAUW |
| Fashion | SPRUCE |
| Collection | N/A |
| Platform | AnyWay Sway |
| Material Summary | 52% Metaal, 38% Plastic, 10% Kleding stof |
| Fill Material Summary | 60% Metaal, 32% Plastic, 8% Kleding stof |
| Frame Material Summary | 55% Metaal, 35% Plastic, 10% Polyurethaan |
| Assembled Dimensions (in) | 26.38" (H) x 28.35" (W) x 36.61" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 67.01 cm (H) x 72.01 cm (W) x 92.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.74 in (H) x 9.45 in (W) x 33.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.0 cm (H) x 24.0 cm (W) x 85.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.07 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.85 |
| Power Source(s) |
|
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 1 C Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisch |