SWING-TRAVEL
ING CM PORTABLE SWING 2 SEAT_RAYLAN
12189-0FR-000-03-R
SWING-TRAVEL
12189-0FR-000-03-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 months |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 12189 |
|---|---|
| Version Number | 12189-0FR |
| Material | 12189-0FR-000-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451121898 |
| Item UPC | 074451121898 |
| Color | GRIJS |
| Fashion | RAYLAN |
| Platform | ConvertMe Swing-2-Seat |
| Material Summary | 60% Metaal, 32% Plastic, 8% Kleding stof |
| Fill Material Summary | 100% Polyester vulling |
| Assembled Dimensions (in) | 25.6" (H) x 21.5" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.02 cm (H) x 54.61 cm (W) x 78.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.3 in (H) x 21.5 in (W) x 14.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 74.42 cm (H) x 54.61 cm (W) x 37.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.46" (H) x 22.24" (W) x 8.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.2 cm (H) x 56.5 cm (W) x 21.08 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 4.485815 |
| Case Pack Cube (m) | 0.127 |
| Case Pack Weight (lb) | 40.436 |
| Case Pack Weight (kg) | 18.38 |
| Case Pack Dimensions (in) | 22.68" (H) x 14.09" (W) x 24.25" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 57.6 cm (H) x 35.8 cm (W) x 61.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) |
|
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 1 C Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisch |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|