PRESCHOOL MUSIC
BE HAPE MAGIC TOUCH GUITAR TODDLER TOY
12396-000
PRESCHOOL MUSIC
12396-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 12 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12396 |
|---|---|
| Version Number | 12396-000 |
| Material | 12396-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | INFANT PRESCHOOL |
| SubCategory | PRESCHOOL MUSIC |
| Color | MEERKLEURIG |
| Material Summary | 70% Plastic, 25% Hout, 5% Metaal |
| Assembled Dimensions (in) | 6.97" (H) x 16.42" (W) x 1.85" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.7 cm (H) x 41.7 cm (W) x 4.7 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.924 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.420 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisch |