BABY BOX TOY
BE HAPE UPBEAT TUNES TODDLER DRUM
12610-000
BABY BOX TOY
12610-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12610 |
|---|---|
| Version Number | 12610-000 |
| Material | 12610-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| Color | MEERKLEURIG |
| Material Summary | 70% Plastic, 30% Hout |
| Assembled Dimensions (in) | 4.0" (H) x 10.5" (W) x 4.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 26.67 cm (W) x 11.43 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.88 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.4 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AAA Batterijen vereist (Alleen voor demo) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Alleen voor demo |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |