WALKER
ING 3IN1 WALKER_FIRST FOREST
12904-000-WWC-01-R
WALKER
12904-000-WWC-01-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| User Weight Range (lb) | 0.0 - 26 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 12 kg |
| Style Number | 12904 |
|---|---|
| Version Number | 12904-000 |
| Material | 12904-000-WWC-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| EAN | 0074451129047 |
| Item UPC | 074451129047 |
| Color | GRIJS |
| Collection | Nature |
| Platform | X-Frame: 3-in-1 Walker, U-base |
| Material Summary | 65% Plastic, 25% Metaal, 10% Kleding stof |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 21.3" (H) x 24.8" (W) x 29.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.1 cm (H) x 62.99 cm (W) x 74.42 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 11.0 in (H) x 26.0 in (W) x 29.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 27.94 cm (H) x 66.04 cm (W) x 73.7 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.384 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.72 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 26.57" (H) x 28.74" (W) x 6.77" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 67.5 cm (H) x 73.0 cm (W) x 17.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.993024 |
| Case Pack Cube (m) | 0.085 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.804 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.82 |
| Case Pack Dimensions (in) | 26.57" (H) x 28.74" (W) x 6.77" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 67.5 cm (H) x 73.0 cm (W) x 17.2 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|