TEETHER
BS TROPICAL CHEWS TEETHING RING
13078-000-000-06-R
TEETHER
13078-000-000-06-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 13078 |
|---|---|
| Version Number | 13078-000 |
| Material | 13078-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | TEETHER |
| EAN | 0074451130784 |
| Item UPC | 074451130784 |
| Color | MEERKLEURIG |
| Material Summary | 75% Plastic, 25% siliconen |
| Assembled Dimensions (in) | 5.9" (H) x 4.9" (W) x 1.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 14.99 cm (H) x 12.45 cm (W) x 4.57 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.242 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.11 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.02" (H) x 5.98" (W) x 2.01" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.9 cm (H) x 15.2 cm (W) x 5.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.332787 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.002 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.91 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.53" (H) x 6.5" (W) x 9.29" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 24.2 cm (H) x 16.5 cm (W) x 23.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|