BOUNCER
ING INLIGHTEN BOUNCER_KITT
13106-000
BOUNCER
13106-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 13106 |
|---|---|
| Version Number | 13106-000 |
| Material | 13106-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| Color | GRIJS |
| Fashion | KITT |
| Platform | InLighten Bouncer |
| Material Summary | 57% Metaal, 25% Plastic, 18% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 21.65" (H) x 23.03" (W) x 26.77" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.99 cm (H) x 58.5 cm (W) x 68.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.688 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.04 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 C Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisch |