HIGH CHAIR
ING FULL COURSE 6IN1 HIGH CHAIR_MILLY
13109-000-000-01-R
HIGH CHAIR
13109-000-000-01-R
| Gender | Vrouw |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 months |
| User Weight Range (lb) | 16 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 7 - 23 kg |
| Style Number | 13109 |
|---|---|
| Version Number | 13109-000 |
| Material | 13109-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| EAN | 0074451131095 |
| Item UPC | 074451131095 |
| Color | MEERKLEURIG |
| Fashion | MILLY |
| Platform | Full Course 6-in-1 High Chair |
| Material Summary | 60% Plastic, 30% Metaal, 10% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 40.9" (H) x 21.7" (W) x 38.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 103.89 cm (H) x 55.12 cm (W) x 97.03 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.972 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.26 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 23.23" (H) x 17.01" (W) x 14.96" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 59.0 cm (H) x 43.2 cm (W) x 38.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.420381 |
| Case Pack Cube (m) | 0.097 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.964 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.62 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.23" (H) x 17.01" (W) x 14.96" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 59.0 cm (H) x 43.2 cm (W) x 38.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|