BABY BOX TOY
BE HAPE CASH REGISTER TODDLER TOY
16660-000-000-06-R
BABY BOX TOY
16660-000-000-06-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 9 - 48 months |
| Style Number | 16660 |
|---|---|
| Version Number | 16660-000 |
| Material | 16660-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451166608 |
| Item UPC | 074451166608 |
| Color | MEERKLEURIG |
| Material Summary | 78% Plastic, 20% Hout, 2% Ijzer |
| Frame Material Summary | 85% Plastic, 15% Hout |
| Assembled Dimensions (in) | 8.07" (H) x 13.23" (W) x 7.64" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.5 cm (H) x 33.6 cm (W) x 19.41 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.958 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.89 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.6" (H) x 11.8" (W) x 8.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 24.38 cm (H) x 29.97 cm (W) x 21.59 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.258241 |
| Case Pack Cube (m) | 0.064 |
| Case Pack Weight (lb) | 17.05 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.75 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.0" (H) x 11.2" (W) x 26.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 28.45 cm (W) x 68.07 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AA Batterijen vereist (Alleen voor demo) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Alleen voor demo |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|